← Pusat Tempahan Tiket Pelayaran Tiga Gaung Sungai Yangtze China
☎ +86-23-63629700 ✉ E-mel
Huaxia Goddess No. 6 (Huaxia No. 6)
Siri Dewi Cina · PELAYARAN SUNGAI YANGTZE

Huaxia Goddess No. 6 (Huaxia No. 6)

Baharu untuk 2026: kapal utama 17,000 tan dengan sembilan jenis kabin dan pemacu elektrik hingar rendah
Lima bintangSiri Dewi Cina9 jenis kabinChongqing ↔ Yichang (dirancang)
2026Pelayaran Sulung
17000TTan Kasar
650Kapasiti Maksimum
7Dek Penumpang
19000m²Jumlah Ruang Awam
✦

Gambaran Keseluruhan

Gambaran Keseluruhan
Huaxia Goddess No. 6 ialah kapal baharu 2026 seberat 17,000 tan kasar yang membawa 650 penumpang, antara kapal persiaran mewah bergred tertinggi dan terbesar di rantau Tiga Gaung. Garis badan kapal, pekali seretan, kecekapan pendorongan, kawalan getaran dan hingar serta penggunaan ruang semuanya mencapai tahap baharu: jumlah kawasan aktiviti penumpang dan kru ialah 19,000 m², kabin tetamu dan kawasan hiburan awam dipisahkan oleh lobi penerimaan tengah, dengan 550 m² ruang audio-visual dalam kabin, 1,170 m² bar pemerhatian di haluan dan buritan, 1,754 m² restoran merentasi tiga dek dan lebih 2,000 m² pelantar pandang luaran. Kabin tersedia dalam sembilan jenis, daripada suite presiden dan suite mewah hingga bilik eksekutif, bilik keluarga, kabin dalaman dan bilik standard.
★

Mengenai Armada

Armada
Huaxia Goddess Cruises · Chongqing Damei Yangtze River Three Gorges Cruise Co., Ltd
Tersenarai di New Third Board pada 2014 (kod saham 831408), syarikat ini membina siri Huaxia Goddess berdasarkan budaya Dewi Tiga Gaung. Ia kini mengendalikan Huaxia Goddess No. 2, No. 3 dan No. 5 (No. 2 dibaik pulih pada 2024, No. 5 diperbaharui pada 2025), dengan No. 6 sebagai kapal utama terbaharu siri ini.
01

Spesifikasi Utama

Fakta Kapal
Mengapa memilih Huaxia Goddess No. 6
Kapal baharu untuk 2026Gergasi 17,000 tanPemacu elektrik hingar rendah9 jenis kabin
Tan Kasar17,000 tanTan Berdaftar17,000 tan
Panjang / Lebar149 m / 23 mDek Penumpang7 dek
Kapasiti Maksimum650 penumpangJumlah Ruang Awam19,000 m²
PendoronganPemacu elektrikDek Pandang LuaranLebih 2,000 m²
Pelayaran Sulung2026Dibina Semula / Naik TarafKapal baharu 2026
SiriSiri Dewi CinaPenarafan BintangLima bintang
Laluan UtamaChongqing ↔ Yichang (dirancang)Ruang Makan1,754 m² merentasi tiga dek
Kabin AsasSembilan jenis: Suite Presiden, Suite Mewah, Suite Dalaman, Bilik Eksekutif, Bilik Keluarga, Kabin Dalaman, Bilik Standard, Bilik Bujang dan lain-lain
✈

Jadual Perjalanan

Jadual Perjalanan
Jadual dan itinerari harian untuk Huaxia Goddess No. 6 belum diterbitkan. Kapal yang sudah beroperasi dalam siri ini belayar di laluan tetap Tiga Gaung Chongqing ↔ Yichang (4 hari 3 malam menuju hilir / 5 hari 4 malam menuju hulu), singgah di Bandar Hantu Fengdu, Baidicheng, Tiga Gaung Kecil dan Empangan Tiga Gaung, yang boleh dijadikan rujukan. Jadual, harga tambang dan itinerari tertakluk pada pengumuman rasmi pengendali; hubungi +86-23-63629700 atau gunakan sembang langsung untuk mendaftar bagi menerima berita pelayaran sulung.
Maklumat jadual perjalanan disusun daripada bahan awam; operasi sebenar tertakluk pada pengendali.
02

Dek · Kemudahan

Dek & Kemudahan
Jumlah kawasan aktiviti penumpang dan kru ialah 19,000 meter persegi, dengan penginapan tetamu dan kawasan hiburan awam dipisahkan sepenuhnya oleh lobi penerimaan tengah: 550 m² ruang audio-visual dalam kabin, 1,170 m² bar pemerhatian di haluan dan buritan, 1,754 m² restoran merentasi tiga dek dan lebih daripada 2,000 m² pelantar pandang luaran.
Restoran Huaxia Goddess No. 6
Restoran
Restoran utama Huaxia Goddess No. 6
Restoran Utama
Restoran bufet Huaxia Goddess No. 6
Restoran Bufet
Bar pemerhatian Huaxia Goddess No. 6
Bar Pemerhatian
Pasukan cef Huaxia Goddess No. 6
Pasukan Cef
Kelab kanak-kanak Huaxia Goddess No. 6
Kelab Kanak-kanak
Pemacu Elektrik Hingar RendahKelab Kanak-kanakTeaterBar PemerhatianDek Pandang Luaran9 Jenis Kabin
Pelan dek tertakluk pada pengumuman rasmi pengendali; imej kemudahan ialah foto yang dikeluarkan oleh pengendali.
03

Foto di Atas Kapal

Di Atas Kapal
Bahagian luar Huaxia Goddess No. 6
Bahagian Luar
Atrium lobi Huaxia Goddess No. 6
Atrium Lobi
Teater Huaxia Goddess No. 6
Teater
Ruang santai Huaxia Goddess No. 6
Ruang Santai
Kelab kanak-kanak Huaxia Goddess No. 6
Kelab Kanak-kanak
Foto di atas kapal: bahagian luar · lobi · teater · ruang santai · kelab kanak-kanak (keluaran pengendali)
04

Kabin

Kabin
Maklumat Kabin
Kabin di Huaxia Goddess No. 6 terdapat dalam sembilan jenis — Suite Presiden, Suite Mewah, Suite Dalaman, Bilik Eksekutif, Bilik Keluarga, Kabin Dalaman, Bilik Standard, Bilik Bujang dan lain-lain — meliputi perjalanan perniagaan, keluarga dan kumpulan. Menurut pengendali, jumlah ruang awam ialah 19,000 m² dengan penginapan dan hiburan dipisahkan sepenuhnya, ditambah 550 m² ruang audio-visual dalam kabin. Saiz kabin, dek dan jenis katil menunggu pengumuman rasmi pengendali.
Foto Kabin
Kabin (kembar)Keluaran pengendali
9 jenis kabinKapasiti maksimum 650 penumpang
Kabin Huaxia Goddess No. 6
Kabin Huaxia Goddess No. 6
Kabin king Huaxia Goddess No. 6
Kabin king Huaxia Goddess No. 6
Nama kabin disusun daripada bahan awam; saiz, dek, katil dan bilangan penghuni tertakluk pada penerbitan semasa pengendali.
05

Makanan & Minuman

Tempat Makan
Ruang Makan1,754 m² merentasi tiga dek
Bar Pemerhatian1,170 m² bar haluan dan buritan
Audio-visual550 m² ruang hiburan dalam kabin
Ruang LuaranLebih 2,000 m² pelantar pandang
Angka keluasan disusun daripada bahan awam; susun atur restoran dan waktu perkhidmatan tertakluk pada pengendali.
06

Sorotan

Sorotan
01

Sorotan siri Dewi CinaDalaman Cina berilhamkan dewi yang menggabungkan hiasan budaya setempat dengan gaya etnik, serta bufet Cina dan Barat.

02

Kapal iniBaharu untuk 2026: gergasi 17,000 tan dengan 7 dek penumpang dan pemacu elektrik yang lebih senyap.

03

Ruang dan skala19,000 m² jumlah kawasan aktiviti dan lebih 2,000 m² pelantar pandang luaran — antara kapal mewah terbesar di rantau Tiga Gaung.

04

Pilihan kabin yang banyakSembilan jenis kabin daripada Suite Presiden hingga Bilik Bujang, sesuai untuk keluarga, kumpulan dan pengembara perniagaan.

05

Keistimewaan tempahan dan tagJaminan rasmi, kapal baharu 2026, gergasi 17,000 tan, pemacu elektrik hingar rendah.

06

Hiburan di atas kapalTeater, kelab kanak-kanak, bar pemerhatian, ruang audio-visual, restoran pelbagai dek dan pelantar pandang luaran.

Sorotan disusun daripada bahan awam; kemudahan dan keistimewaan tertakluk pada operasi sebenar.
07

Tip

Nota
  • Huaxia Goddess No. 6 ialah kapal baharu untuk 2026; jadual dan harga tambang belum diterbitkan sepenuhnya — sila rujuk pengumuman rasmi pengendali.
  • Kapal 17,000 tan dengan 7 dek penumpang menawarkan ruang yang luas, sesuai untuk keluarga dan kumpulan.
  • Pemacu elektrik bermakna hingar lebih rendah — pilihan baik untuk mereka yang ringan tidur.
  • Bawa pengenalan diri yang sah dan berkumpul di jeti yang ditetapkan mengikut tarikh pelayaran anda.
  • Kapal sebenar, ketersediaan kemudahan dan susunan lawatan tertakluk pada pengesahan akhir pengendali.

Kapal Dalam Siri Yang Sama

Juga dalam siri Dewi Cina dan dalam julat bajet yang sama:

Huaxia Goddess No. 2Huaxia Goddess No. 3Huaxia Goddess No. 5Layar Awan Sungai YangtzeVictoria SabrinaYangtze No. 7

← Kembali ke senarai penuh 44 kapal

Pusat Tempahan Tiket Pelayaran Tiga Gaung Sungai Yangtze China
Tel: +86-23-63629700 | E-mel: info@sanxia-china.com
Mengenai kami: Mengenai Laman Ini | Kembali ke semua pelayaran
Jadual, harga tambang dan kemudahan tertakluk pada operasi sebenar pengendali dan pengesahan bertulis semasa tempahan.